Eylem Karacasu'nun Anıları - Şair Rasim Köroğlu - Resmi Websitesi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Eylem Karacasu'nun Anıları

Anılar
Eylem Karacasu
 
"Aaaa Bak Mahalli Sanatçı Var"

Babamın ataerkil yapısını ve benim Metin'le arkadaşlık ettiğim dönemde babama yakalanmamak için nasıl köşe bucak saklandığımı, bilenler bilir. O dönem ben Avukatlık stajımı tamamlıyorum ve aynı büroda staj yaptığım bir kız arkadaşım var Gökçen, zaman zaman bize geldiği, bizde kaldığı oluyor; annem, babam yakından tanıyorlar, rahmetli annecim ben dışarı çıktığımda, ne desin babama, Gökçen'le çıktığımı söylüyor, durumu idare etmeye çalışıyormuş. 
Bir gün babam bana "bu Gökçen'in de her hafta doğum günü oluyor, ne şanslı kız" dedi, yani gözüm üstünde dikkatli ol demek istiyor. 
Rasim Köroğlu, Eylem Karacasu, Metin Karacasu ve Demir Karacasu
Ben mesajı aldım tabi, sözüm ona artık çok daha dikkatliyim, bir kaç gün sonra Metin beni ısrarla eve bırakmaya çalışıyor, bende kaçmaya çalışıyorum, o ara bir baktım babam karşıdan geliyor, Metin babamı görünce "aaa bak mahalli sanatçı var ya o değil mi" diyerek direk babama doğru yürümeye başladı, ben "Eyvah babam napıyosun?" diye Metin'i çekiştirmeye başladım. O ara babam gördü, görmedi bilmiyorum, yürüdü geçti, Metin bana "o senin baban mıydı, ben televizyondan tanıyorum" dedi. 2000 veya 2001 yılı babamın yerel kanallarda ki programlarını izlemiş. 
Yıllar geçti, 12 yıllık evlilik iki çocuktan sonra, Metin'le beraber babama anlattık bu olayı, gülüşü bile ölçülüydü, canım Babacığım.

Eylem Karacasu (Kızı)
Paylaşım Tarihi: 20.01.2015