Anadolu Sevdası 2005 Sayı:1 - Şair Rasim Köroğlu - Resmi Websitesi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Anadolu Sevdası 2005 Sayı:1

Dergiler > Anadolu Sevdası
Anadolu Sevdası Dergisi
 
Sunuş:

Benim ve hepimizin bir sevdası vardır. Benim ve inanıyorum ki sizlerin de sevdası, Anadolu Sevdasıdır. İşte bu sevdadır ki, bendenizi yıllardır sarıyor, kucaklıyor ve bir türlü bırakmıyor. İşte bu sevda şimdi de bir dergi olarak karşınızda sevgili okurlar. Bu sevda ile yanıp tutuşanlara ne mutlu. Anadolu sevdasına açıklık getirmek de istiyoruz. Anadolu deyince kastımız sadece Türkiye değildir, Türk’ün ayak izinin ve kültürünün olduğu her cografya bizim düşüncemize göre Anadoludur. Çünkü Anadolu hem ana’dır hem de dolu doludur. Çünkü Anadolu medeniyetlere beşiklik yapmakta, kültürlerin oluşması ve gelişmesinde dolu dolu bir görev üstlenmektedir. İşte biz de Anadolu sevdası ile bu gelişim ve değişime zerre bir katkıda bulunabilirsek ne mutlu bizlere…
Anadolu sevdası hepimizin dergisi olacak, dil, din, ırk ve kültür ayırımı yapmadan, ama Türk kültürünün de gelişimine katkı da bulunacaktır. Dergimizin sayfaları herkese açık olacak, özellikle yeni yazmaya başlayanların ak sayfaları olarak görev yapmaya çalışacaktır. Onun içindir ki, Anadolu sevdasına sahip çıkacağınıza onu beraber yaşatacağımıza inanıyor ve güveniyorum. Okuyup, okutarak, abone olup, abone yaparak sevdamızı yaşatalım diyorum dostlar. Azerbaycanlı Yazar Prof. Dostum Gazanfer Paşayev’in bir kitabı var, adı: Bu sevda ölüncedir. Evet Anadolu Sevdası da ölüncedir ve bu sevda ölmesin dostlar, hep yaşasın, dünya durdukça, sizler okudukça yaşasın istiyoruz. Hadi o zaman bu sevdanın yolunda kolları yeniden sıvayalım ve çalışmaya başlayalım.
Gelecek sayılarımızda daha geniş içerik ve deşik yazı ve şiirlerle buluşmak üzere, mutlu günler, umutlu gelecekler diliyorum. Emeği geçen yazı ve şiir gönderen dostlara teşekkür ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Sabit İnce
 
 
Yandex.Metrica
İçeriğe dön | Ana menüye dön