Sabit İnce - Yaktın da Gittin - Şair Rasim Köroğlu - Resmi Websitesi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Sabit İnce - Yaktın da Gittin

Şair İçin Yazılanlar > Sabit İnce
Sabit İnce
 
 
 
Bookmark and Share
Yaktın da Gittin

Gidenlerin ardından hep üzülürüz, ağlarız, ah vahlar ederiz ama gidenler hiç bir zaman geri gelmez. Bunu bilmemize rağmen umut dünyası diye yaşar, giden sevgilinin ardından baka kalırız ama bir gün geri döneceği umudunu hep de taşırız.
Ama aramızdan ayrılan, bir başka dünyaya göç eden aileden, dostlarımızdan, akrabalardan, tanıdıklarımızdan da vefat edip, aramızdan ayrılanlar olunca üzülürüz, ağlarız, bazen de duygularımızı kaleme döker, şiirler yazarız, yüreğinden dökülenleri de ağıtlar olarak dinler, bazen bu ağıtların yüzyılları aştığını, coğrafya tanımadan dilden dile dolaştıklarını da görürüz. 

İşte 2014 yılında kaybettiğimiz çok sayıda şair, yazar, ozan ve bilim adamı ile insanlığa ışık tutmuş insanlarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız oldu. Bunların sayısı epey fazla oldu ve yüreğimiz gerçekten çok yandı. En son vefat edenleri sıralamam gerekirse Kayseri'den Osman Türkaslan, Mustafa ünal, İstanbul'dan Bekir Sıtkı Erdoğan Ağabeyim, Ankara'dan isa kayacan ve kadim dostum Eskişehir'den Rasim Köroğlu'nu sayabilirim. 
Bunların hepsi arkadaşımdı, ağabeyimdi, dostum idi ama Rasim Köroğlu ile uzun yılları bulan, çok yerlerde beraber yeyip içtiğimiz, aynı odalarda kaldığımız, yurt içi ve dışı etkinliklerde beraberliğimiz çok oldu. Yani Rasim'in yeri bir başka idi. işte onun için gönlümden kopan dizeleri bugün sizlerle paylaşmak istedim. 

GİTTİN
"Merhum dostum Rasim Köroğlu'na"
 
Tam Kitabın Ortasından okudun
Yaktın yüreğimi yaktın da gittin.
Güldürdün, ağlattın, sevgi dokudun
Yaktın yüreğimi, yaktın da gittin.
 
Neler hayal edip, neler diledik
Niceleri gelip geçti eledik.
Aşıkları bebek gibi beledik
Yıktın şu perdeyi, yıktın da gittin.
 
Beraber ağladık beraber güldük
Seninle beraber kaç defa öldük
Ceylan'la Tiran da yollarda kaldık
Yaktın sigarayı, yaktın da gittin.
 
Seni anlatmaya kelime yetmez
Acılar içinde acılar bitmez
Porsuk kenarından İnce yol gitmez
Aktın önümüzden aktın da gittin...
 
Sabit İnce
Kayseri, 03.01.2015