Şükran Gülcenaz Aydoğan: Üstadımız Rasim köroğlu'na - Şair Rasim Köroğlu - Resmi Websitesi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Şükran Gülcenaz Aydoğan: Üstadımız Rasim köroğlu'na

Şair İçin Yazılanlar
Şükran Gülcenaz Aydoğan
 
 
Bookmark and Share
Değerli Şairimiz Üstadımız Rasim Köroğlu Anısına ...
 
Özel insanlar güzel insanlar ... Onlar hayatın içinde her hangi bir zamanda karşımıza çıkabilirler. Sürpriz gibidirler gülümseyen yüzleri ile gülümsetir adeta şelale gibi gönüllere akarlar ... Ama içtikçe doyulmayan kanılmayan sudur aslında size verdikleri tat... Her yudumda yenisini bekler yürek. Gözlerden kalbe kalpten ruha beyne tüm varlığınıza işler zamanla bu özel insanların size kattığı lezzet...
 
İşte o özel ve güzel insanlardan biridir Rasim Köroğlu üstadımız ... Kendisi ile tanışmak bana nasip olmadı ama eserlerini takip ediyordum ... Hepsi birbirinden güzel edebiyatımıza kazandırılmış şaheserler ... Onlar hocamız üstadımızdır onların bilgisi yeteneği ve bilgi ve yetenekleri ile donanmış yüreği bizim sanat yolunda örneğimiz istikametimizdir ..
 
Güzel insandır çünkü güzel bakar güzel hisseder güzel söyler ... Arının çiçekten aldığı balı kovanına taşıması gibidir onların gönül usaresi. .. Gönülleri gezer ve gönülden gönüle taşır şiirlerinde dize dize sevgiyi aşkı muhabbeti. .. İnce zekası ile bazen kendini bile eleştirir dilde tat yürekte kanat olur esprileri keyif veren gülümseten cümleleri ile ... Bir Rasim Köroğlu gelip geçti bu dünyadan ... Varlığı yaşadığı ülkeye milletine mutluluk sanata emek verdi. ..
 
Rabbin rahmetinle nurlansın mekanı cennet olsun ...
 
Şükran Gülcenaz AYDOGAN
Yalova - 27.11 2014
 
 
 
Yandex.Metrica
İçeriğe dön | Ana menüye dön