Rasim Köroğlu Deneyimli Kafe Açılışı - 02.05.2016 - Şair Rasim Köroğlu - Resmi Websitesi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Rasim Köroğlu Deneyimli Kafe Açılışı - 02.05.2016

 
 
Rasim Köroğlu Deneyimli Kafe Açılışı
Acılış Yeri
2 Mayıs 2016 Saat 14:00
Tepebaşı Bölgesini Bursa yolu üzerinden girişini süsleyen Bestekar Hacı Arif Bey Parkı ve park içinde yer alan Şair Rasim Köroğlu Deneyimli Kafe ve Şiir Kütüphanesi’nin açılışı törenle gerçekleşti. Tören, Rasim Köroğlu'nun ailesi, sevenleri ve edebiyat dünyasından dostlarından oluşan kalabalık bir katılımcı topluluğu huzurunda yapıldı.

Açılışta konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç “Büyüklerimizin rahatça kullanabilecekleri Deneyimli Kafe’yi bu parka kazandırdık. Rahmetli Rasim Köroğlu hepimizin sevdiği bir insandı kentimizin değerlerinden biriydi çok genç yaşta kaybettik. Bir şiir kütüphanesi yapmak istiyordum. Bu fikri burada gerçekleştirdik ve bir kütüphane kurduk. Parkımız kentimize hayırlı olsun” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer konuşmasında “Kasım ayında Rasim Köroğlu anmasına Başkanım ile birlikte gitmiştik ve parka isim verme konusunu birlikte konuştuk. O günü hatırlıyorum ve ne mutlu ki o verilen sözü Sevgili Başkanımız ve çalışma arkadaşları bu sözü tuttu. Gurur duydum yapılan çalışmadan. Bir şiir kütüphanesinin de açılması umarım gelecekte yeni şairlerimizin yetişmesine vesile olur” dedi.
Rasim Köroğlu’nun ailesi adına konuşan oğlu Emre Köroğlu “6 ay gibi kısa bir süre önce babamın anma töreninde kendisi ile görüşmüştük. Kısa bir sürede böylesi bir tesisin yapılması ve babamın isminin adının verilmesi bizleri çok duygulandırdı” dedi.

Eskişehir Şairler Derneği Başkanı İbrahim Sağır “Başkanıma bu teklifi getirdiğimiz zaman kısa sürede gerçekleşmeyeceğini düşünüyordum fakat Başkanım çok kısa sürede isteğimizi gerçekleştirdi ve Eskişehir’in değerli şairinin ismin tesise verildi” derken Antalya Şairler Derneği Başkanı Mustafa Ceylan da “Rasim Köroğlu Eskişehir’in yetiştirdiği Türk Halk Edebiyatı’nın en önemli simalarından biridir. Sanata ve sanatçıya değer veren belediye başkanları eksilmesin” dedi. Şair Sabit İnce Anadolu Sanatçılar Şairler, Yazarlar, Ozanlar Birliği Genel Başkanı “Anadolu’da şaire, yazara, sanatçıya vefanın en güzel örneğini Başkan Ahmet Ataç gösterdi. Diğer Belediye Başkanlarımıza örnek olsun” dedi.

Konuşmaların sonunda Rasim Köroğlu Ailesi adına Dr.Emre Köroğlu, Tepebaşı Belediye Başkanı Sn.Ahmet Ataç'a bir plaket sunarken; Rasim Köroğlu'nun damadı Dr.Erkan Ergen de şairin Atatürk şiirini içeren  bir tabloyu belediye başkanına hediye etti. Tablodaki Atatürk Şiiri, Sn.Ahmet Ataç'ın isteği üzerine Antalya Şairler Derneği Başkanı Mustafa Ceylan tarafından okunarak büyük beğeni topladı.
Foto Albüm: Açılış Töreni
Törenle İlgili Videolar:
Mustafa Ceylan'ın Konuşması
Sabit İnce'nin Konuşması
Mustafa Ceylan
Sabit İnce
İbrahim Sağır'ın Konuşması
Dr.Erkan Ergen'in Atatürk Şiirini Sunumu
İbrahim Sağır
Atatürk Şiiri
Not: Dr.Emre Köroğlu, Sn.Ahmet Ataç ve Sn.Utku Çakırözer'in konuşma videoları hazırlanmaktadır....
 
 
Yandex.Metrica
İçeriğe dön | Ana menüye dön